четверг, 24 декабря 2015 г.

Всеукраїнський круглий стіл «Освіта і наука: формування особистості на основі християнських цінностей» у Верховній Раді України

22 грудня 2015 року у Верховній Раді України відбувся науковий Всеукраїнський круглий стіл «Освіта і наука: формування особистості на основі християнських цінностей» за ініціативою Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» та Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.

Близько 100 вчених різних наукових галузей знань з усіх регіонів України приїхали у Київ з метою презентації своїх наукових досліджень з питань:

  • впливу християнства на розвиток України та  інших країн світу,
  • оцінки  християнських цінностей, як фактора впливу на розвиток науки і освіти у світі та формування цінностей у громадян України

Голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» Павло Унгурян привітав учасників із наступаючими Різдвяними святами та зазначив, що в Україні відбувається трансформація світогляду суспільства. Країна прийняла рішення про інтеграцію у Європу, котру  формувало християнство. Найкращі школи, лікарні, підприємства Європи і США були засновані християнами,  тому наразі є важливим завдання визначити і запропонувати, яким чином професіонали з християнським світоглядом можуть позитивно впливати на науку, освіту, державність в Україні.

Лілія Гриневич, голова Комітету науки і освіти Верховної Ради України зазначила, що основною складовою при здобутті освіти є система цінностей, яка формується  в дитині. Знання є значно швидкоплинніші ніж система цінностей, яка дозволяє дитині робити правильний вибір, приймати правильне рішення, правильно спрямувати свою життєву дорогу. Новий закон про освіту повинен дати відповідь на питання,  що лежить в основі цінностей українців, які себе ідентифікують  здебільшого як християнська держава,  яка себе вважає частиною європейського культурного простору,  що базується на християнських цінностях. Ми все ще пожинаємо плоди цього радянського трактування  принципу відокремленості церкви і школи. Принцип невтручання у справи не означає, що церква і освіта не можуть взаємодіяти. Виховання людини є найкращим полем такої взаємодії. В Європі християнські школи і університети демонструють одну з найкращих якостей системи освіти.

Відеозапис виступу Л.Гриневич:  (https://www.facebook.com/liliya.grynevych/videos/1070708569639854/)

Ольга Романенко, член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки, координатор проекту та модератор даного Круглого столу зазначила, що все частіше вчені України проводять дослідження і виявляють тісний зв’язок впливу світогляду людей на економічне і суспільне життя країн і результати діяльності людей і організацій. Ігнорування духовних чинників в наукових дослідженнях, міф про те, що «релігія і наука є не сумісні»,  досі мають негативний вплив на формування спеціалістів у школах і університетах країни. Особливий інтерес викликала статистика Світового банку щодо оцінки впливу християнства на соціально-економічний розвиток країн, у якій наводилася вражаюча статистика стосовно економічного рівня країн залежно від їх віросповідання та світогляду громадян.

Загалом вчені з усієї України констатували, що сьогодні йде велика боротьба за християнську культуру Європи. Заперечуючи роль Християнства як вагомого чинника розвитку Європи і України і відтинаючись від християнської культури, ми як Європейська країна ризикуємо втратити нашу ідентичність.

Народні депутати та науковці дискутували і пропонували шляхи вирішення нагальних проблем в науці і освіті з позиції християнських цінностей:

  • Лобіювання законопроектів, які захищають християнські цінності, зокрема родинні.
  • Запровадження в освітніх закладах предмет християнської етики, християнської культури. У ВУЗах України запровадити курси християнської філософії, економіки, політології, родинознавства та утворити факультети богослов’я, які є в більшості Університетах Європи.
  • На міжнародному рівні варто поглиблювати співпрацю з християнськими сусідами, у яких на державному рівні можемо побачити чіткі християнські позиції.
  • Надати можливість ефірного часу на державних телеканалах для пропагування християнських цінностей.

Підсумком Круглого столу стало рішення створити Асоціацію вчених-християн, проводити щорічний форум, на якому презентувати дослідження і проекти, щодо поглиблення науки і освіти на основі християнських цінностей, розширити взаємодію із міжнародними науковими і освітніми закладами, що поділяють християнський світогляд.

Інститут модернізації змісту освіти (сектор зовнішніх комунікацій) надавав організаційну допомогу у проведенні заходу.

---

Джерело: http://www.imzo.gov.ua/2015/12/vseukrayinskiy-krugliy-stil-osvita-i-nauka-formuvannya-osobistosti-na-osnovi-hristiyanskih-tsinnostey-u-verhovniy-radi-ukrayini/

Комментариев нет:

Отправить комментарий